iSTANBUL SARAYLAR VE ADALAR TURU

─░STANBUL SARAYLAR VE ADALAR TURU
 

­čĆćTAR─░H KOKAN ┼×EH─░R!
­čĆć─░stanbul Adalar & Saraylar Turu
~
­čôîAnkara Kalk─▒┼čl─▒
­čôî1 Gece 2 Gün
­čôî300TL
~
1.Dönem
ÔťůGidi┼č: 11 May─▒s Cuma 23:50
ÔťůDönü┼č: 13 May─▒s Pazar 23:00
~
ÔśÄ─░leti┼čim: 0554 589 33 79
~
­čĆćGEZ─░LECEK YERLER

­čôîDolmabahçe Saray─▒
­čôîSultan Ahmet Camii
­čôîAyasofya Müzesi
­čôîYerebatan Sarn─▒c─▒
­čôîTopkap─▒ Saray─▒
­čôîDikilita┼č
­čôîBurgaz Ada
­čôîK─▒nal─▒ Ada
­čôîHeybeli Ada
­čôîBüyük Ada


Tur Tarihleri;
­čôî11-12-13 May─▒s 
­čôî15-16-17 Haziran (Bayram Özel)


­čôîK─░┼×─░ BA┼×I GEZ─░ ÜCRET─░ : 300,00 TL 
­čôî6-12 YA┼× GEZ─░ ÜCRET─░ : 250,00 TL


ÔśÄ─░leti┼čim: 0554 589 33 79

PROGRAM:
1.GÜN: Ak┼čam saat 23:55'te K─▒z─▒lay Me┼črutiyet Mado Önü, 00:10 Armada Avm Önü, 00:20 CarrefoursaAvm Önü, 00:30 Optimum Avm Önündeki bulu┼čmam─▒z─▒n ard─▒ndan araç içi ikramlar─▒m─▒z ile ne┼čeli yolculu─čumuza ba┼čl─▒yoruz.

2.GÜN: DOLMABAHÇE SARAYI -TOPKAPI SARAYI - AYASOFYA MÜZES─░ - YEREBATAN SARNICI - D─░KL─░TA┼× - SULTANAHMET CAM─░─░
Sabah saatlerinde her taraf─▒ tarih kültür kokan ─░stanbul’a var─▒yoruz. Sabah bo─čaz manzaras─▒ e┼čli─činde alaca─č─▒m─▒z kahvalt─▒ sonras─▒nda rehberimiz e┼čli─činde ─░stanbul gezimize ba┼čl─▒yoruz.
Hepsi birbirinden güzel ve tarihi olan tüm eserleriyle UNESCO Dünya Kültür Miras─▒ Listesinde yer alan Tarihi Yar─▒mada gezimize ba┼čl─▒yoruz. ─░lk olarak 19. yüzy─▒l ortalar─▒nda Sultan Abdülmecit taraf─▒ndan Bo─čaziçi k─▒y─▒s─▒nda in┼ča ettirilen Dolmabahçe Saray─▒’n─▒n iç dekorasyonuna 14 ton saf alt─▒n kullan─▒ld─▒. Saray─▒ gezerken ya─čl─▒boya tablo koleksiyonunu, mabeyn salonunda yer alan dünyan─▒n en büyük kristal avizelerinden birini ve kraliyet mücevherlerini görüyoruz. Daha sonra Hristiyanl─▒k tarihinin en önemli yap─▒lar─▒n birisi olan ve 961 y─▒l kilise olarak kullan─▒lan, 1453 y─▒l─▒nda Fatih Sultan Mehmet’in ─░stanbul’un fethiyle birlikte camiye çevirdi─či ve 482 y─▒l cami olarak kullan─▒lan ve en son Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle 1935 y─▒l─▒nda müzeye çevrilen ve 79 y─▒ld─▒r müze olarak kulland─▒─č─▒m─▒z Ayasofya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yerebatan Sarn─▒c─▒ gezimiz sonras─▒nda Sultan Ahmet Meydan─▒ndaki 3500 y─▒ll─▒k bir tarihe sahip olan Dikilita┼č’─▒ ve Eski Hipodrom Meydan─▒ gezilerimizin ard─▒ndan Sedefkâr Mehmet A─ča’n─▒n muhte┼čem eseri“BlueMosque” olarak da bilinen Sultan Ahmet Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ö─člen yeme─čimizin Sonras─▒nda Fatih Sultan Mehmet taraf─▒ndan yapt─▒r─▒lan ve Osmanl─▒ Devleti’nin 380 y─▒l boyunca idare merkezi olarak kullan─▒lan Topkap─▒ Saray─▒ gezimizi tamamlad─▒ktan sonra ak┼čam yeme─či ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

3.GÜN: BURGAZ ADA - KINALI ADA - HEYBEL─░ADA – BÜYÜK ADA
Sabah otelimizde alaca─č─▒m─▒z aç─▒k büfe kahvalt─▒m─▒z─▒n ard─▒ndan Bostanc─▒ vapur iskelesinden 09:15 Adalar vapuru ile Adalar Gezimize ba┼čl─▒yoruz. Yakla┼č─▒k 40 dakikal─▒k bir vapur yolculu─ču sonras─▒ Heybeliada’ya var─▒yoruz. 1773’ten günümüze kadar gelmi┼č Eski Deniz Harp Okulu, ─░smet ─░nönü Evi ve aç─▒k olmas─▒ halinde Ruhban Okulu’nun görülmesi sonras─▒nda Büyükada’ya hareket ediyoruz. Büyükada’da dileyen konuklar─▒m─▒z fayton ile ada turu yap─▒labilir, mevsim uygunsa yüzmek isteyen konuklar─▒m─▒z denize girebilir ya da sahilde Marmara manzaras─▒na kar┼č─▒ çay içebilirler. Serbest zaman─▒n ard─▒ndan bostanc─▒ya dönü┼č için vapura geçiyoruz ve araçlar─▒m─▒za geçerek Ankara’ya hareket ediyoruz. Araç içi ikramlar─▒m─▒z ve gerekli molalar─▒m─▒z sonra ak┼čam saatlerinde Ankara’ya ula┼č─▒yoruz. Bir ba┼čka GURME GEZ─░  organizasyonunda bulu┼čmak üzere vedala┼č─▒yoruz.

­čôîÜcrete Dahil Olan Hizmetlerimiz
- Lüks Araçlar ─░le Ula┼č─▒m 
- 1 Gece 4 Y─▒ld─▒zl─▒ Otelde Konaklama
- ─░lk Gün Bo─čazda Restoranda Kahvalt─▒
- ─░lk Gün Otelde Ak┼čam Yeme─či
- ─░kinci Gün Otelde Aç─▒k Büfe Sabah Kahvalt─▒s─▒ 
- Adalar Vapur Ücretleri
- Seyahat Sigorta Paketi 
- Profesyonel Rehberlik ve Acenta Refakat Hizmetleri
- Araç ─░çi ─░kramlar

­čôîÜcrete Dahil Olamayanlar
- Ki┼čisel Harcamalar
- Ö─čle Yemekleri
- Müze ve Ören Yeri Giri┼č Ücretleri

­čôîSizi Alabilece─čimiz Hareket Noktalar─▒m─▒z
23:55 - K─▒z─▒lay Me┼črutiyet Mado  Önü
00:10 - Armada Avm Önü
00:20 – Carrefoursa Avm Önü
00:30 - Optimum Avm Önü
 


Rezervasyon Yap


´╗┐
e-Posta: bilgi@gurmegezi.com   Paris Caddesi 13/A Kavakl─▒dere /Ankara Telefon: +0506 746 65 85
 iSTANBUL SARAYLAR VE ADALAR TURU ┬ę2016